Skiareál Harrachov Aktuální informace o provozu SA Harrachov. 

V každodenním provozu 8:00 - 16:00 je lanová dráha Delta v centru 
Harrachova. Sjezdovka červená II. je upravovaná a sjízdná v celé délce i
šířce.
LV Doplík je k dispozici každý den neděle - čtvrtek 8:00 - 17:00, v pátek a 
sobotu 8:00 - 18:00.

Skiareál Harrachov

Harrachov nabízí řadu sjezdových tratí všech obtížností s umělým zasněžováním. Sjezdovky vedoucí z Čertovy hory do centra města nebo do Rýžoviště jsou propojeny dvěma čtyřsedačkovými lanovkami vedoucími až na vrchol. K dispozici je dále mnoho kilometrů udržovaných běžeckých tratí a cest až na hřebeny Krkonoš, řada cvičných prostorů pro lyžařské začátečníky a pro děti, mnoho lyžařských škol se zkušenými učiteli lyžování, půjčovny sportovního vybavení.

  • Obě lanovky a lyžařský vlek denně v provozu.
  • Provozní doba lanovek 8:00 - 16:00.
  • Večerní lyžování denně do 20:00 na lyžařském vleku na červené II v centru.
  • Červená a modrá sjezdovka v Rýžovišti a červená v centru jsou otevřeny a denně upravovány.

Skokanské můstky - Harrachov

Areál skokanských můstků je umístěn nad centrem města Harrachov. V lyžařské terminologii jsou pojmenovány jako K40, K70, K90 a K120 (číslo určují kritický bod doskoku). K90 je od roku 1997 pokryt umělou hmotou výrobce SAJA Korpi z Finska pro letní skákání na lyžích. Velkou atrakcí s mezinárodním věhlasem je Mamutí můstek pro lety na lyžích, který má po poslední přestavbě v roce 2000 kritický bod 185 m. Aktuální rekord vytvořil v roce 2011 Simon Ammann a má hodnotu 215,5 m.

Technické a rozměrové parametry skokanských můstků jsou uvedeny v certifikátech pro jednotlivé můstky. Certifikát je pro můstky takový průkaz způsobilosti potvrzující, že jeho parametry odpovídají předpisům pro stavby skokanských můstků a bezpečnostním hlediskům. Pro menší můstky, kde se pořádají skokanské lyžařské závody národní úrovně, je vydáván certifikát Svazem lyžařů České republiky, pro můstky na pořádání mezinárodních závodů je zapotřebí certifikát Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

www.skiareal.com

Wellness & Balneo centrum - místo pro Váš relax...